30. aug
KL. 19:00

Størst og sværest af alt – foredrag med Lone Frank

Tikko - Alle, Foredrag
31. aug
KL. 19:30

Paul McKenna Band (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
9. sep
KL. 20:00

Pierre Dørge & New Jungle Orchestra

Musik
14. sep
KL. 19:30

Calum Stewart Trio (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
15. sep
KL. 20:00

Chris MacDonald – Op ad bakke – eller?

Tikko - Foredrag
16. sep
KL. 19:00

Christian Fuhlendorff – Det Sjovt

Comedy
16. sep
KL. 21:30

Christian Fuhlendorff – Det Sjovt

Comedy
17. sep
KL. 20:00

Men’s Room 4: Mega Men

Comedy
21. sep
KL. 20:00

I’m Liquid

Kinetic Orchestra (FIN) - Dans
22. sep
KL. 20:00

I’m Liquid

Kinetic Orchestra (FIN) - Dans
24. sep
KL. 17:30

Adam & Noah – Farvel & Tjak

Comedy
24. sep
KL. 20:00

Adam & Noah – Farvel & Tjak

Comedy
25. sep
KL. 19:00

CARSTEN BANG – PUNK!

CARSTEN BANG - Comedy
28. sep
KL. 20:00

Two Lions and a Castle

DANSK DANSETEATER - Dans
30. sep
KL. 19:00

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM

Comedy
30. sep
KL. 21:30

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM

Comedy
1. okt
KL. 19:30

2 på tur

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
2. okt
KL. 20:00

StayTheFuckHome med Uffe Holm

Comedy
4. okt
KL. 20:00

This is not Swan Lake…

Granhøj Dans - Dans, Musik, Performance
5. okt
KL. 19:30

Iona Fyfe (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
9. okt
KL. 20:00

Kenny Washington (US)

Musik
11. okt
KL. 19:00

Yngre med årene – foredrag med Bente Klarlund

Tikko - Foredrag
12. okt
KL. 19:00

Linda P’s Sabotagehunger

Comedy
13. okt
KL. 19:00

GEO – SØN AF EN PSYKOPAT

Comedy
16. okt
KL. 18:30

Rock for Hjemløse og Socialt Udsatte Vol. 3

Musik
27. okt
KL. 17:30

Ser du månen, Daniel – foredrag

Tikko - Alle, Foredrag
27. okt
KL. 20:30

Ser du månen, Daniel – foredrag

Tikko - Alle, Foredrag
28. okt
KL. 19:00

MANIPULATIONENS PSYKOLOGI – Foredrag med Niels Krøjgaard

Tikko - Foredrag
29. okt
KL. 19:30

Gengangere

Teater 2 - TEMA - teater i Baltoppen
30. okt
KL. 20:00

Sanne Søndergaard – Selvsær

Comedy
3. nov
KL. 20:00

2+2+2

Agit-Cirk (FIN) - Dans, Nycirkus
4. nov
KL. 20:00

2+2+2

Agit-Cirk (FIN) - Dans, Nycirkus
5. nov
KL. 13:30

2+2+2

Agit-Cirk (FIN) - Dans, Nycirkus
9. nov
KL. 19:30

Flook (UK/IE)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
11. nov
KL. 20:00

Nobody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus
12. nov
KL. 13:30

Nobody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus
12. nov
KL. 20:00

Nobody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus
13. nov
KL. 20:00

Nobody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus
23. nov
KL. 19:00

Alletiders Ulf – røverhistorier fra backstage

Alle, Teater
24. nov
KL. 19:00

Vores vilde verden – foredrag

Tikko - Alle, Foredrag
28. nov
KL. 15:00

Rotter på loftet

CAFÈ LIVA - TEMA - teater i Baltoppen
30. nov
KL. 19:30

Fara (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
3. dec
KL. 20:00

Out Of Chaos…

Gravity and Other Myths (AUS) - Nycirkus
4. dec
KL. 20:00

Out Of Chaos…

Gravity and Other Myths (AUS) - Nycirkus
5. dec
KL. 15:00

Out Of Chaos…

Gravity and Other Myths (AUS) - Nycirkus
7. dec
KL. 19:00

Tigerdyrskuren – om sundhed, selvværd og livsglæde

Soft Talk - Foredrag
10. dec
KL. 18:00

Pippi Langstrømpe

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
15. dec
KL. 20:00

Mirja Klippel feat. Vesselil 

Mirja Klippel & Alex Jønsson - Musik, Ny-folk
16. dec
KL. 20:00

Dreamers’ Circus X-mas Tour ‘21 feat. Hannah Schneider og Søren Ryge

Musik, Ny-folk
17. dec
KL. 20:00

Floating Sofa Quartet

Musik, Ny-folk
4. jan
KL. 19:00

Blærerøven 2.0 – En underholdende aften med Mads Christensen

Tikko - Foredrag
5. jan
KL. 19:00

MANIPULATIONENS PSYKOLOGI – Foredrag med Niels Krøjgaard

Tikko - Foredrag
7. jan
KL. 19:30

Vi går aldrig hjem

Louise Schouw Teater - TEMA - teater i Baltoppen
19. jan
KL. 19:30

De Urolige

DET KONGELIGE TEATER - TEMA - teater i Baltoppen
25. jan
KL. 19:30

Rod Sinclair & Scotia Nostra (DK)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
3. feb
KL. 20:00

Maluba Orchestra

Musik
8. feb
KL. 19:30

The Yellow House All-Star Band (SCO/UK)

Sam Kelly Trio - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
9. feb
KL. 19:00

Foredrag med Kim Boye – Succes skabes indefra!

MOD TIL - Foredrag
10. feb
KL. 19:30

Oh Happy Day

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
24. feb
KL. 20:00

Turist

Don*Gnu - Dans, Nycirkus, Performance
25. feb
KL. 19:30

Hjælp, vi er gift

TEMA - teater i Baltoppen
14. mar
KL. 20:00

W/hole

Rapid Eye - Nycirkus, Performance
15. mar
KL. 19:30

McGoldrick, McCusker & Doyle (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
22. mar
KL. 19:30

Bedrag

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
23. mar
KL. 20:00

Bohr

GLiMT - Nycirkus
25. mar
KL. 20:00

Nasty

Susanna Leinonen Company (FI) - Dans
26. mar
KL. 20:00

Nasty

Susanna Leinonen Company (FI) - Dans
30. mar
KL. 20:00

TATOVERING

Mungo Park - Performance, Teater
2. apr
KL. 20:00

Niels Skousen med Band

Musik
3. apr
KL. 15:00

FORÅRSKONCERT MED BALDUR

Musik
10. apr
KL. 15:00

I al slags vejr

CAFÈ LIVA - TEMA - teater i Baltoppen
22. apr
KL. 19:30

Dracula

Figaros - TEMA - teater i Baltoppen
27. apr
KL. 20:00

Walk-Man

Don*Gnu - Dans, Nycirkus, Performance
29. apr
KL. 20:00

TRIBE

Next Zone - Dans
30. apr
KL. 20:00

The Danish Girl

Holstebro Dansekompagni tidl.: Black Box Dance Company - Dans
3. maj
KL. 19:30

Tradish (DK)

TRADISH - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
9. maj
KL. 20:00

Cyrille Aimée (FR/US)

Musik
19. maj
KL. 19:00

Tobias Dybvad Tour 2022 – Levemand

Comedy
22. maj
KL. 11:00

Atlas

Ilmatila (FIN) - Nycirkus, Performance
23. maj
KL. 10:00

Atlas

Ilmatila (FIN) - Nycirkus, Performance