Alle Arrangementer

14. dec
KL. 19:00

MERE MONITOR VOL. 3 – Final Show

Musik
13. jan
KL. 19:30

’Kinesisk nytår’ i Baltoppen LIVE

Alle, Dans, Musik, Teater
21. jan
KL. 19:30

Scener fra et ægteskab

DET KONGELIGE TEATER - TEMA - teater i Baltoppen
30. jan
KL. 20:00

Nattergalen

Dansk Danseteater - Dans
1. feb
KL. 14:00

Bamuks Vinter danseshow

Ballerup Musik- og Kulturskole - Alle, Dans, Performance, Teater
4. feb
KL. 19:30

Le Vent Du Nord (CA)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
5. feb
KL. 12:00

Jazzpakke med spisning Vinterjazz & forår 2020

Alle, Musik
6. feb
KL. 18:00

Jazzpakke Vinterjazz & forår 2020

Alle, Musik
6. feb
KL. 20:00

Rõivassepp/Eskildsen duo (EST/DK)

Musik
7. feb
KL. 20:00

Sinne Eeg Group

Musik
9. feb
KL. 15:00

Nostalgi er ikke hvad det har været

Café Liva - TEMA - teater i Baltoppen
20. feb
KL. 20:00

Trinelise Væring Duo – unplugged

Musik
22. feb
KL. 10:00

Unge Synger Klassisk

Musik
3. mar
KL. 19:00

Fame – Ballerup Musical

Dans, Teater
4. mar
KL. 19:00

Fame – Ballerup Musical

Dans, Teater
5. mar
KL. 19:00

Fame – Ballerup Musical

Dans, Teater
6. mar
KL. 19:00

Fame – Ballerup Musical

Dans, Teater
7. mar
KL. 16:00

Fame – Ballerup Musical

Dans, Teater
9. mar
KL. 19:30

Modne damer i morgenkåbe

Landsteatret - TEMA - teater i Baltoppen
10. mar
KL. 19:30

Other Roads (SCO/ENG)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
11. mar
KL. 20:00

Sebastian Dorset – Ord

Sebastian Dorset - Comedy
14. mar
KL. 20:00

Mads Tolling Quartet feat. Jacob Fischer – Svend Asmussen Tribute

Musik
20. mar
KL. 20:00

Out Of Chaos… (AU)

Gravity and Other Myths - Dans, Nycirkus
21. mar
KL. 20:00

Out Of Chaos… (AU)

Gravity and Other Myths - Dans, Nycirkus
22. mar
KL. 15:00

Out Of Chaos… (AU)

Gravity and Other Myths - Dans, Nycirkus
24. mar
KL. 20:00

Mad Office (NZ)

Trygve Wakenshaw (NZ) - Comedy, Dans, Performance, Teater
27. mar
KL. 19:30

2 på tur

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
29. mar
KL. 15:00

Swing-time med Bobo Moreno og Big Blue Band

Musik
3. apr
KL. 19:30

Elverhøj

Figaros - TEMA - teater i Baltoppen
4. apr
KL. 20:00

Ida Wenøe & The Silver Cords

Ida Wenøe - Musik, Ny-folk
7. apr
KL. 19:30

Iona Fyfe Trio (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
11. apr
KL. 20:00

CS Nielsen

Musik, Ny-folk
12. apr
KL. 11:00

ComKean og Den Mandige Elg: Elgens Revanche

Alle
15. apr
KL. 19:00

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM

Comedy
15. apr
KL. 21:30

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM – Ekstra Show

Comedy
17. apr
KL. 20:00

Human in Balance

Don*Gnu - Dans, Nycirkus, Performance, Teater
19. apr
KL. 15:00

FORÅRSKONCERT MED BALDUR

Musik
26. apr
KL. 13:00

TEATERBILLETDAG

Alle, Teater, TEMA - teater i Baltoppen
28. apr
KL. 19:30

Tide Lines (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
5. maj
KL. 19:00

RUNE KLAN LIVE 2020 – HÅBEFULD

Comedy
19. maj
KL. 19:30

The Whileaways (IE)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
13. jun
KL. 14:00

Bamuks Sommer danseshow

Ballerup Musik- og Kulturskole - Alle, Dans, Performance, Teater
18. sep
KL. 20:00

Men’s Room 4: Mega Men

Torben Chris - Comedy
26. sep
KL. 20:00

Line Kruse DANSK7

Musik
2. okt
KL. 16:30

Adam & Noah – Farvel & Tjak 2020 – Ekstra Show

Comedy
2. okt
KL. 19:00

Adam & Noah – Farvel & Tjak 2020

Comedy
4. nov
KL. 20:00

Andreas Bo – #SKARP

Comedy
12. nov
KL. 19:00

Linda P Sabotagehunger

Comedy
14. nov
KL. 20:00

Ginman/Blachman/Dahl

Musik
20. nov
KL. 19:00

Huxi Bach – Nye Tider

Huxi Bach - Comedy