Alle Arrangementer

24. okt
KL. 19:00

Give ‘em Shelter – Rock for Hjemløse Vol. 2

Musik
27. okt
KL. 19:30

Den Gerrige

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
29. okt
KL. 20:00

NoBody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus, Performance
30. okt
KL. 20:00

NoBody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus, Performance
31. okt
KL. 20:00

NoBody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus, Performance
4. nov
KL. 20:00

Andreas Bo – #SKARP

Comedy
5. nov
KL. 19:00

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM

Comedy
5. nov
KL. 21:30

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM – Ekstra Show

Comedy
6. nov
KL. 19:30

Et dukkehjem

DET KONGELIGE TEATER - TEMA - teater i Baltoppen
8. nov
KL. 16:00

Human in Balance

Don*Gnu - Dans, Nycirkus, Performance, Teater
10. nov
KL. 20:00

Spejlmanden

Mungo Park - Performance, Teater
12. nov
KL. 19:00

Linda P Sabotagehunger

Comedy
13. nov
KL. 20:00

Out Of Chaos… (AUS)

Gravity and Other Myths - Dans, Nycirkus
14. nov
KL. 20:00

Out Of Chaos… (AUS)

Gravity and Other Myths - Dans, Nycirkus
14. nov
15. maj (2021)
KL. 20:00

Ginman/Blachman/Dahl

Musik
15. nov
KL. 15:00

Out Of Chaos… (AUS)

Gravity and Other Myths - Dans, Nycirkus
17. nov
KL. 19:30

Breabach (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
18. nov
KL. 20:00

Floating Sofa Quartet

Musik, Ny-folk
20. nov
KL. 19:00

Huxi Bach – Nye Tider

Huxi Bach - Comedy
28. nov
KL. 18:00

MERE MONITOR VOL. 4 – Final Show

Musik
29. nov
KL. 20:00

Cyrille Aimée (FR/US)

Musik
8. dec
KL. 19:30

The Whileaways (IE)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
11. dec
KL. 19:30

Emma ude af takt

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
16. dec
KL. 20:00

Anne Linnet – Julekoncert

Musik
9. jan
KL. 20:00

Lyngby-Taarbæk Symfoniorkesters nytårskoncert

Musik
12. jan
KL. 19:00

Styrk dit barns livsmod, læring og indre ro – foredrag

Tikko - Alle, Foredrag
13. jan
KL. 19:00

Linda P Sabotagehunger

Comedy
15. jan
KL. 20:00

Queens

danskdansk - Performance, Teater
18. jan
KL. 19:00

Bøvl – Nils Villemoes på slap line – foredrag

Tikko - Alle, Foredrag
19. jan
KL. 19:30

Jane & Shane feat. John Sheahan (The Dubliners)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
28. jan
KL. 18:00

Robin Hood

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
31. jan
KL. 15:00

Only Bones

Thom Monckton (FI) - Dans, Performance
4. feb
KL. 20:00

Adam & Noah – Farvel & Tjak – Ekstra Ekstra Show

Comedy
9. feb
KL. 19:30

Fourth Moon feat. Ainsley Hamill (SCO/FR//IT/AU)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
11. feb
KL. 19:30

Eks-mænd

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
13. feb
KL. 20:00

Sanne Søndergaard – Selvsær

SANNE SØNDERGAARD - Comedy
22. feb
KL. 19:00

Ser du månen, Daniel – foredrag

Tikko - Alle, Foredrag
24. feb
KL. 20:00

About miss Julie

DANSK DANSETEATER - Dans
25. feb
KL. 19:30

Blinkende Lygter

Teater 2 - TEMA - teater i Baltoppen
15. mar
KL. 20:00

W/hole

Rapid Eye - Nycirkus, Performance
16. mar
KL. 19:30

De tre Musketerer

Figaros - TEMA - teater i Baltoppen
17. mar
KL. 19:00

Christian Fuhlendorff – Det Sjovt

Comedy
23. mar
KL. 19:30

Sommer i Tyrol

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
24. mar
KL. 20:00

Nasty

Susanna Leinonen Company (FI) - Dans
30. mar
KL. 19:30

Tide Lines (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
11. apr
KL. 15:00

NOTHING ’BOUT ME

Café Liva - TEMA - teater i Baltoppen
13. apr
KL. 19:30

Hannah Rarity (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
14. apr
KL. 20:00

StayTheFuckHome med Uffe Holm

Comedy
15. apr
KL. 20:00

Ocean Of Our Motion

DeLeónCompany - Dans
16. apr
KL. 20:00

Walk-Man

Don*Gnu - Dans
19. apr
KL. 19:00

Vores vilde verden – foredrag

Tikko - Alle, Foredrag
20. apr
KL. 19:30

Opera skal gøre ondt!

TEMA - teater i Baltoppen
21. apr
KL. 20:00

BOLERO – EXTENDED

Granhøj Dans - Dans
23. apr
KL. 20:00

Déjà

The Krumple (NO) - Performance, Teater
27. apr
KL. 19:30

Paul McKenna Band (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
28. apr
KL. 19:00

GEO – SØN AF EN PSYKOPAT

Comedy
9. maj
KL. 20:00

Ghost-Note (US)

Ghost-Note - Musik
11. maj
KL. 19:30

Kieran Goss og Annie Kinsella (IE)

Kieran Goss - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
14. maj
KL. 20:00

Line Kruse – Invitation fra Havana (FR/CU)

Musik
15. maj
KL. 20:00

Ginman/Blachman/Dahl

Musik
17. sep
KL. 20:00

Men’s Room 4: Mega Men

Torben Chris - Comedy
24. sep
KL. 17:30

Adam & Noah – Farvel & Tjak

Comedy
24. sep
KL. 20:00

Adam & Noah – Farvel & Tjak

Comedy