Alle Arrangementer

2. jun
KL. 19:30

Elverhøj (2)

Figaros - TEMA - teater i Baltoppen
4. jun
5. nov
KL. 19:00

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM (4)

Comedy
4. jun
5. nov
KL. 21:30

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM – Ekstra Show (4)

Comedy
4. sep
KL. 20:00

Ida Wenøe & The Silver Cords (4)

Ida Wenøe - Musik, Ny-folk
17. sep
KL. 20:00

Global Souls

Next Zone - Dans
18. sep
KL. 20:00

Men’s Room 4: Mega Men

Torben Chris - Comedy
19. sep
KL. 20:00

Moot Moot

Rosana Cade and Ivor MacAskill (SCO) - Performance, Teater
20. sep
KL. 11:00

ComKean og Den Mandige Elg: Elgens Revanche

Alle
22. sep
KL. 19:00

RUNE KLAN LIVE 2020 – HÅBEFULD 22

Comedy
25. sep
KL. 20:00

CS Nielsen (25)

Musik, Ny-folk
26. sep
KL. 20:00

Line Kruse – Invitation fra Havana (FR/CU)

Musik
27. sep
KL. 15:00

HURRA!

Café Liva - TEMA - teater i Baltoppen
1. okt
KL. 11:00

Mødre

Louise Schouw Teater - Performance, Teater
2. okt
KL. 16:30

Adam & Noah – Farvel & Tjak 2020 – Ekstra Show

Comedy
2. okt
KL. 19:00

Adam & Noah – Farvel & Tjak 2020

Comedy
8. okt
KL. 20:00

Ballerup Music LIFE #4 – Sebastian Dahl feat. to lokale talenter (8)

Musik
27. okt
KL. 19:30

Den Gerrige

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
29. okt
KL. 20:00

NoBody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus, Performance
30. okt
KL. 20:00

NoBody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus, Performance
31. okt
KL. 20:00

NoBody

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus, Performance
4. nov
KL. 20:00

Andreas Bo – #SKARP

Comedy
5. nov
KL. 19:00

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM (5)

Comedy
5. nov
KL. 21:30

TUREN GÅR TIL NIKOLAJ STOKHOLM – Ekstra Show (5)

Comedy
6. nov
KL. 19:30

Et dukkehjem

DET KONGELIGE TEATER - TEMA - teater i Baltoppen
8. nov
KL. 16:00

Human in Balance 8

Don*Gnu - Dans, Nycirkus, Performance, Teater
10. nov
KL. 20:00

Spejlmanden

Mungo Park - Performance, Teater
12. nov
KL. 19:00

Linda P Sabotagehunger

Comedy
13. nov
KL. 20:00

Out Of Chaos… (AUS) (13)

Gravity and Other Myths - Dans, Nycirkus
14. nov
KL. 20:00

Out Of Chaos… (AUS) (14)

Gravity and Other Myths - Dans, Nycirkus
14. nov
15. maj (2021)
KL. 20:00

Ginman/Blachman/Dahl

Musik
15. nov
KL. 15:00

Out Of Chaos… (AUS) (15)

Gravity and Other Myths - Dans, Nycirkus
20. nov
KL. 19:00

Huxi Bach – Nye Tider

Huxi Bach - Comedy
8. dec
KL. 19:30

The Whileaways (IE) 8

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
11. dec
KL. 19:30

Emma ude af takt

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
15. jan
KL. 20:00

Queens

danskdansk - Performance, Teater
28. jan
KL. 18:00

Robin Hood

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
31. jan
KL. 15:00

Only Bones

Thom Monckton - Dans, Performance
4. feb
KL. 20:00

Adam & Noah – Farvel & Tjak – Ekstra Ekstra Show

Comedy
11. feb
KL. 19:30

Eks-mænd

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
13. feb
KL. 20:00

Sanne Søndergaard – Selvsær

SANNE SØNDERGAARD - Comedy
24. feb
KL. 20:00

About miss Julie

DANSK DANSETEATER - Dans
25. feb
KL. 19:30

Blinkende Lygter

Teater 2 - TEMA - teater i Baltoppen
15. mar
KL. 20:00

W/hole

Rapid Eye - Nycirkus, Performance
16. mar
KL. 19:30

De tre Musketerer

Figaros - TEMA - teater i Baltoppen
17. mar
KL. 19:00

Christian Fuhlendorff – Det Sjovt

Comedy
23. mar
KL. 19:30

Sommer i Tyrol

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
24. mar
KL. 20:00

Nasty

Susanna Leinonen Company - Dans
30. mar
KL. 19:30

Tide Lines (SCO) 30

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
11. apr
KL. 15:00

NOTHING ’BOUT ME

Café Liva - TEMA - teater i Baltoppen
14. apr
KL. 20:00

StayTheFuckHome med Uffe Holm

Comedy
15. apr
KL. 20:00

Ocean Of Our Motion

DeLeónCompany - Dans
16. apr
KL. 20:00

Walk-Man

Don*Gnu - Dans
20. apr
KL. 19:30

Opera skal gøre ondt!

TEMA - teater i Baltoppen
21. apr
KL. 20:00

BOLERO – EXTENDED

Granhøj Dans - Dans
23. apr
KL. 20:00

Déjà

The Krumble - Performance, Teater
9. maj
KL. 20:00

Ghost-Note (US)

Ghost-Note - Musik
15. maj
KL. 20:00

Ginman/Blachman/Dahl (15)

Musik