Alle Arrangementer

25. aug
KL. 19:00

MERE MONITOR VOL. 2

Musik
28. aug
KL. 19:30

Còig (CAN)

Skotsk & Irsk Musikscene
2. sep
KL. 14:00

The Reverend Peyton’s Big Damn Band

Musik
6. sep
KL. 19:30

Verdensmusikalsk Gallaaften

K5kultur - Musik
15. sep
KL. 15:00

Skammerens Datter 2 – det endelige opgør

TEATERGRUPPEN KLIMA - Teater
16. sep
KL. 15:00

Skammerens Datter 2 – det endelige opgør

TEATERGRUPPEN KLIMA - Teater
20. sep
KL. 19:00

Skammerens Datter 2 – det endelige opgør

TEATERGRUPPEN KLIMA - Teater
21. sep
KL. 19:00

Skammerens Datter 2 – det endelige opgør

TEATERGRUPPEN KLIMA - Teater
22. sep
KL. 15:00

Skammerens Datter 2 – det endelige opgør

TEATERGRUPPEN KLIMA - Teater
23. sep
KL. 15:00

Skammerens Datter 2 – det endelige opgør

TEATERGRUPPEN KLIMA - Teater
28. sep
KL. 19:00

Skammerens Datter 2 – det endelige opgør

TEATERGRUPPEN KLIMA - Teater
29. sep
KL. 15:00

Skammerens Datter 2 – det endelige opgør

TEATERGRUPPEN KLIMA - Teater
3. okt
KL. 19:00

Ruben Søltoft: TING FRA MIN MUND

Comedy
5. okt
KL. 19:30

TOMMY KENTER

TEMA - teater i Baltoppen
6. okt
KL. 20:00

DM i stand up 2018 – semifinale

FBI - Comedy
9. okt
KL. 19:30

Michael McGoldrick & Dezi Donnelly + Sean Whelan, Helen Davies & Lars Kristensen (SCO/IE/UK/DK)

Skotsk & Irsk Musikscene
10. okt
KL. 19:00

Linda Ps talkshow – med bl.a. talk og show

Comedy
11. okt
KL. 20:00

No More Jacks – mod nye tider

Musik
12. okt
KL. 20:00

Northern Assembly

Musik
13. okt
KL. 20:00

Michael Vesterskov og Fars Sange

Michael Vesterskov - Ny-folk
17. okt
KL. 19:00

Dybvaaaaad

Comedy
19. okt
KL. 19:30

PEER GYNT

TEMA - teater i Baltoppen
23. okt
KL. 20:00

Mirja Klippel & Alex Jønsson

Mirja Klippel & Alex Jønsson - Ny-folk
24. okt
KL. 19:00

Fuhlendorff – går over i historien – Del 2

Comedy
26. okt
KL. 20:00

Rocqawali (PK/IR/DK)

Musik, Ny-folk
27. okt
KL. 20:00

Kida (XK/AL)

Kida - Musik
30. okt
KL. 19:30

Paddy Doyles officielle 50 års jubilæumskoncert (DK)

Skotsk & Irsk Musikscene
2. nov
KL. 19:30

BRIDGE OVER TROUBLED WATER

TEMA - teater i Baltoppen
3. nov
KL. 19:00

Thomas Hartmann – KÆRLIGHED

Comedy
7. nov
KL. 19:00

Simon Talbot – Make Denmark Great Again

Comedy
8. nov
KL. 20:00

Søren Krogh & Janus Bechmann

Søren Krogh - Ny-folk
9. nov
KL. 20:00

R af Freestyle Phanatix – for de 10-18 årige

Dans
14. nov
KL. 20:00

Nautilus med Trygve Wakenshaw (NZ)

Comedy, Dans, Nycirkus, Performance, Teater
17. nov
KL. 20:00

Swinghouse Orchestra – Ball Room – Lindy-Hop / Swingdans

Musik
20. nov
KL. 19:30

Talisk (SCO)

Skotsk & Irsk Musikscene
21. nov
KL. 20:00

Udvandrerne med danskdansk

danskdansk - Teater
22. nov
KL. 19:30

PRÆSIDENTINDERNE

TEMA - teater i Baltoppen
24. nov
KL. 20:00

Fatma Zidan (EG/DK)

Musik, Ny-folk
25. nov
KL. 15:00

ANDENS VERDENSKRIG

TEMA - teater i Baltoppen
29. nov
KL. 20:00

Alireza Ghorbani (IR)

Musik, Ny-folk
3. dec
KL. 19:30

I SIDSTE ØJEBLIK

TEMA - teater i Baltoppen
5. dec
KL. 20:00

The Knot af Didy Veldman (UK)

Umanoove/Didy Veldman - Dans
6. dec
KL. 20:00

The Knot af Didy Veldman (UK)

Umanoove/Didy Veldman - Dans
11. dec
KL. 19:30

Islanders feat. Emma O’Sullivan (DK/IE)

Skotsk & Irsk Musikscene
11. jan
KL. 19:30

Nytårskoncert med Copenhagen Phil

CPH PHIL - Musik
29. jan
KL. 19:30

Dallahan (SCO/IE)

Skotsk & Irsk Musikscene
30. jan
KL. 9:30

Igen af Åben Dans – for de ½-4 årige

Åben Dans - Dans
30. jan
KL. 10:45

Igen af Åben Dans – for de ½-4 årige

Åben Dans - Dans
31. jan
KL. 9:30

Igen af Åben Dans – for de ½-4 årige

Åben Dans - Dans
31. jan
KL. 10:45

Igen af Åben Dans – for de ½-4 årige

Åben Dans - Dans
6. feb
KL. 19:30

LIVET – HVOR SVÆRT KA´ DET VÆRE?

TEMA - teater i Baltoppen
7. feb
KL. 20:00

Krash & Chopin Danser med Dansk Danseteater

Dansk Danseteater - Dans
8. feb
KL. 18:00

EMIL FRA LØNNEBERG

TEMA - teater i Baltoppen
12. feb
KL. 19:30

Kieran Goss (IE)

Skotsk & Irsk Musikscene
19. feb
KL. 20:00

5 Soldiers af Rosie Kay (UK)

Rosie Kay Dance Company - Dans
20. feb
KL. 20:00

5 Soldiers af Rosie Kay (UK)

Rosie Kay Dance Company - Dans
21. feb
KL. 20:00

5 Soldiers af Rosie Kay (UK)

Rosie Kay Dance Company - Dans
22. feb
KL. 20:00

5 Soldiers af Rosie Kay (UK)

Rosie Kay Dance Company - Dans
12. mar
KL. 19:30

Karine Polwart (SCO)

Skotsk & Irsk Musikscene
17. mar
KL. 15:00

GLEMMER DU …

TEMA - teater i Baltoppen
21. mar
KL. 19:30

SVEND, KNUD & VALDEMAR

TEMA - teater i Baltoppen
22. mar
KL. 20:00

Sanne Søndergaard – Kontroltaber

Comedy
2. apr
KL. 19:30

Ross Couper & Tom Oakes (SCO/UK)

Skotsk & Irsk Musikscene
4. apr
KL. 20:00

Dan Andersen på Vippen

Comedy
30. apr
KL. 20:00

Jagten på det Grå Guld af DonGnu

Don*Gnu - Comedy, Dans, Performance
7. maj
KL. 19:30

Boys of Bluehill (DK)

Skotsk & Irsk Musikscene
9. maj
KL. 9:30

Græsgrøn af Gazart – for de ½-4 årige

Gazart - Dans
9. maj
KL. 10:45

Græsgrøn af Gazart – for de ½-4 årige

Gazart - Dans
10. maj
KL. 9:30

Græsgrøn af Gazart – for de ½-4 årige

Gazart - Dans
10. maj
KL. 10:45

Græsgrøn af Gazart – for de ½-4 årige

Gazart - Dans
11. maj
KL. 10:00

Græsgrøn af Gazart – for de ½-4 årige

Gazart - Dans
18. maj
KL. 17:00

MØD MIG PÅ CASSIOPEIA

TEMA - teater i Baltoppen
Din brower er ikke opdateret!

Opdatér venligst din browser for at få den fulde oplevelse af Baltoppen LIVE. Opdatér min browser nu!

×