22. maj
KL. 11:00

Atlas

Ilmatila (FIN) - Nycirkus, Performance
23. maj
KL. 10:00

Atlas

Ilmatila (FIN) - Nycirkus, Performance
25. maj
KL. 19:00

Lev mere – tænk mindre – Aktuelt og tankevækkende foredrag med psykolog Pia Callesen

Tikko - Foredrag
26. maj
KL. 18:00

Lotfi Abdelli

Comedy
31. maj
KL. 19:00

Foredrag med Kim Boye – Succes skabes indefra!

MOD TIL - Foredrag
1. jun
KL. 19:00

Bøvl – Nils Villemoes på slap line – foredrag

Tikko - Alle, Foredrag
2. jun
KL. 19:00

JOKES – fra en hvid, straight mand

Anders Matthesen - Comedy
2. jun
KL. 21:30

JOKES – fra en hvid, straight mand

Anders Matthesen - Comedy
11. jun
KL. 14:00

BAMUKs Sommer Danseshow – 2022

Ballerup Musik- og Kulturskole - Alle, Dans
30. aug
KL. 19:30

Fairy Hills 

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
1. sep
KL. 19:30

STOP START PAUSE

Liminal - Performance
8. sep
KL. 19:30

Backbone

Gravity and Other Myths (AUS) - Nycirkus
9. sep
KL. 19:30

Backbone

Gravity and Other Myths (AUS) - Nycirkus
10. sep
KL. 19:30

Backbone

Gravity and Other Myths (AUS) - Nycirkus
11. sep
KL. 15:00

Backbone

Gravity and Other Myths (AUS) - Nycirkus
13. sep
KL. 19:30

The Yellow House All-Star Band (SCO/UK)

Sam Kelly Trio - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
15. sep
KL. 19:30

Mads Tolling Quartet feat. Jacob Fischer – Svend Asmussen Tribute

Musik
18. sep
KL. 16:00

Beboer

Don*Gnu - Performance
10. okt
KL. 19:00

Vi havde en fest, men så kom Preben! – Foredrag med Rikke Østergaard om social intelligens

Tikko - Foredrag
11. okt
KL. 19:00

HOSTESAFT FOR SJÆLEN – foredrag med Mette Lisby og Maise Njor

Tikko - Foredrag
12. okt
KL. 19:00

Rasmus Tantholdt

MOD TIL - Foredrag
13. okt
KL. 18:00

Yngre med årene – foredrag med Bente Klarlund

Tikko - Foredrag
14. okt
KL. 19:30

La Bohème

TEMA - teater i Baltoppen
15. okt
KL. 19:30

Jesper Thilo Kvartet – 80 års fødselsdagstour

Musik
18. okt
KL. 19:30

De Gyldne Drenge

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
22. okt
KL. 18:30

Rock for Hjemløse og Socialt Udsatte Vol. 4

Musik
23. okt
KL. 15:00

Halløj

CAFÈ LIVA - TEMA - teater i Baltoppen
27. okt
KL. 10:00

Vaarna

Nuua (FIN) - Nycirkus, Performance
27. okt
KL. 19:30

Vaarna

Nuua (FIN) - Nycirkus, Performance
28. okt
KL. 19:30

Vaarna

Nuua (FIN) - Nycirkus, Performance
1. nov
KL. 19:30

Himmerland feat. Nuala Kennedy og Donald Hay (DK/IE/SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
4. nov
KL. 19:30

Tone of Voice Orchestra

Musik
11. nov
KL. 19:00

Simon Talbot – OPTUR

Comedy
11. nov
KL. 21:30

Simon Talbot – OPTUR – Ekstra show

Comedy
12. nov
KL. 19:30

Blinkende lygter

Nørregadeteatret - TEMA - teater i Baltoppen
13. nov
KL. 16:00

BJÖRK

Holstebro Dansekompagni - Dans
17. nov
KL. 19:00

MANIPULATIONENS PSYKOLOGI – Foredrag med Niels Krøjgaard

Tikko - Foredrag
18. nov
KL. 19:00

Huxi Bach – Nyt Show: Alt er Godt 

Comedy
22. nov
KL. 19:30

Gnoss (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
26. nov
KL. 16:00

Alletiders Julekalendersange med Kaya Brüel og Ole Kibsgaard og trio

Musik
28. nov
KL. 19:30

Folkedansebal med Floating Sofa Quartet

Musik, Ny-folk
4. dec
KL. 19:30

Den poetiske raptus

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
8. dec
KL. 19:00

Lev mere – tænk mindre – Aktuelt og tankevækkende foredrag med psykolog Pia Callesen

Tikko - Foredrag
12. dec
KL. 19:00

Gopler ældes baglæns – foredrag med Nicklas Brendborg

Tikko - Foredrag
16. dec
KL. 19:30

København

DET KONGELIGE TEATER - TEMA - teater i Baltoppen
20. jan
KL. 19:30

Ginne Marker

Musik
24. jan
KL. 19:30

ReCovery

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
29. jan
KL. 15:00

Den komiske uskyld

TEMA - teater i Baltoppen
1. feb
KL. 10:00

ANTS 1+1=3

Anastasija Olescuka - Dans
1. feb
KL. 19:30

ANTS 1+1=3

Anastasija Olescuka - Dans
2. feb
KL. 10:00

ANTS 1+1=3

Anastasija Olescuka - Dans
7. feb
KL. 18:00

Robin Hood

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
9. feb
KL. 19:30

Transparent Surfaces

Blind Gut Company (FIN) - Nycirkus
10. feb
KL. 19:30

Transparent Surfaces

Blind Gut Company (FIN) - Nycirkus
14. feb
KL. 19:30

Fourth Moon feat. Ainsley Hamill (SCO/FR//IT/AU)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
21. feb
KL. 19:30

Eks-mænd

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
23. feb
KL. 19:30

SMASK

Mungo Park - Performance
14. mar
KL. 19:30

Hannah Rarity (SCO)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
15. mar
KL. 19:30

Maluba Orchestra

Musik
19. mar
KL. 16:00

Livets små mirakler

Paolo Nani Teater - Performance
24. mar
KL. 10:00

Starchitects

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus
24. mar
KL. 18:00

Starchitects

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus
25. mar
KL. 11:00

Starchitects

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus
25. mar
KL. 18:00

Starchitects

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus
26. mar
KL. 11:00

Starchitects

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Nycirkus
27. mar
KL. 19:30

Hele Danmarks Grethe

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
31. mar
KL. 19:30

Neighbours – I det akustiske hjørne

Musik
11. apr
KL. 19:30

Greg Russell (UK)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
16. apr
KL. 15:00

Livet er en morgengave

CAFÈ LIVA - TEMA - teater i Baltoppen
17. apr
KL. 19:30

Hvis jeg bliver VOKSEN

sART Danseteater - Dans
22. apr
KL. 19:30

Sound of Five

recoilperformancegroup - Dans
23. apr
KL. 16:00

Sound of Five

recoilperformancegroup - Dans
28. apr
KL. 19:30

De tre musketerer

Figaros - TEMA - teater i Baltoppen
2. maj
KL. 19:30

Kieran Goss og Annie Kinsella (IE)

Musik, Skotsk & Irsk Musikscene