
Nytårskoncert med Copenhagen Phil

Bobo Moreno. Foto: Stephen Freiheit.
Nytårskoncert med Copenhagen Phil
Copenhagen Phil
Fredag 11/1 2019 19:30
Nytårskoncert med Copenhagen Phil
Baltoppen LIVE inviterer i samarbejde med Måløv Musikforening til nytårskoncert med Copenhagen Phil.
Orkestret, dirigeret af Mei-Ann Chen og med sopranen Signe Asmussen og crooneren Bobo Moreno i front, siger farvel til 2018 og markerer det nye år med en skøn blanding af klassisk musik i den absolut mest charmerende ende – og præsenterer et fornøjeligt miks af klassikere lige fra Gershwins Porgy & Bess og Buena Vista Social Club til nytårs highlights fra det klassiske repertoire.
Gæsterne får også fornøjelsen af medleyet Absolute Copenhagen Phil med musikalske smagsprøver fra orkestrets kommende koncerter. Det bliver ren ”Phil-good”.
150,-: Normalpris
25,-: Børn og unge under 25 år
Varighed: Ca. 120 min. med pause.
Mulighed for tilkøb af spisningsbillet fra kl. 17:30: Økologisk – Farseret perlehønebryst på bagte peberfrugter med sherrysauce og kartoffel/spinattimbale (150,-).