26. aug

The Merchant of Copenhagen

ACT – Afro Cosmopolite Thespians - Teater
KL. 20:00
24. aug

The Merchant of Copenhagen – Forpremiere

ACT – Afro Cosmopolite Thespians - Teater
KL. 20:00
25. aug

The Merchant of Copenhagen – Skoleforestilling

ACT – Afro Cosmopolite Thespians - Teater
KL. 10:00
25. aug

The Merchant of Copenhagen – Premiere

ACT – Afro Cosmopolite Thespians - Teater
KL. 20:00
27. aug

The Merchant of Copenhagen

ACT – Afro Cosmopolite Thespians - Teater
KL. 20:00
28. aug

The Merchant of Copenhagen

ACT – Afro Cosmopolite Thespians - Teater
KL. 20:00
1. sep

Jacob Dinesen & Allan Taylor (DK/UK)

Jacob Dinesen & Allan Taylor - Musik, Ny-folk
KL. 20:00
3. sep

Robyn Stapleton Trio (SCO/DK) – Pederstrup – fri entré

Robyn Stapleton Trio - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
KL. 11:30
6. sep

Paul Mckenna Band (SCO)

Paul Mckenna Band - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
KL. 19:30
7. sep

Dirigenten af Tobias Trier

Tobias Trier - Teater
KL. 20:00
16. sep

Four Jacks For Altid

Stig Rossen, Keld Heick, Jesper Asholt og Jesper Lohmann - Musik
KL. 20:00
18. sep

Anders og Katrine (fra Lille Nørd)

- Alle
KL. 10:30
21. sep

Lillys Danmarkshistorie

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
22. sep

Manfred Mann’s Earth Band

Manfred Mann’s Earth Band - Musik
KL. 20:00
30. sep

Thomas Hartmann og Torben Chris

Men’s Room 3: Men’s Room vs. Predator - Comedy
KL. 20:00
1. okt

Tamra Rosanes, Rebekka Thornbech og Cisser

- Ny-folk
KL. 20:00
4. okt

Lynched (IE)

Lynched - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
KL. 19:30
8. okt

Noizy – den albanske rapper – support af DJ A BOOM + DJ Maano

Noizy (AL) - Musik
KL. 20:00
13. okt

Baby In Vain + Molly + Cloudy Avenue – OBS i Baghuset

Baby in Vain - Musik
KL. 20:00
14. okt

The Sunshine Boys

Teater 2 - TEMA - teater i Baltoppen
15. okt

Geo – Carsten Eskelund – ”Kend din by Special” – Comedy ZOO On Tour

Geo & Carsten Eskelund - Comedy
KL. 20:00
18. okt

Frankie Gavin & De Dannan (IE)

Frankie Gavin & De Dannan - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
KL. 19:30
22. okt

Linda P – NORMAL?

Linda P - Comedy
KL. 19:00
27. okt

Stor Ståhej for Benny & Trisse

Folkeoperaen - TEMA - teater i Baltoppen
2. nov

Workshop med Motionhouse (UK)

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Workshop
KL. 17:00
2. nov

SCATTERED af MOTIONHOUSE (UK)

MOTIONHOUSE (UK) - Dans
KL. 20:00
3. nov

Workshop med Motionhouse (UK)

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Workshop
KL. 11:00
3. nov

SCATTERED af MOTIONHOUSE (UK)

MOTIONHOUSE (UK) - Dans
KL. 14:00
3. nov

Workshop med Motionhouse (UK)

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Workshop
KL. 17:00
3. nov

SCATTERED af MOTIONHOUSE (UK)

MOTIONHOUSE (UK) - Dans
KL. 20:00
4. nov

Workshop med Motionhouse (UK)

MOTIONHOUSE (UK) - Dans, Workshop
KL. 17:00
4. nov

SCATTERED af MOTIONHOUSE (UK)

MOTIONHOUSE (UK) - Dans
KL. 20:00
5. nov

SCATTERED af MOTIONHOUSE (UK)

MOTIONHOUSE (UK) - Dans
KL. 20:00
8. nov

MacPolvo (SCO)

MacPolvo - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
KL. 19:30
13. nov

SWEET & SWING 40 ÅR

Sweet & Swing - Musik
KL. 15:00
15. nov

Frøken Nitouche

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
16. nov

Comedy ZOO On Tour – Martin Nørgaard – Morten Wichmann – Mikkel Klint Thorius

Martin Nørgaard, Morten Wichmann & Mikkel Klint Thorius - Comedy
KL. 20:00
17. nov

Portraits in Motion

Volker Gerling (DE) - Performance
KL. 20:00
19. nov

VoiceZone med vokalgruppen BASIX

BASIX - Musik
KL. 19:30
21. nov

HIMMEL

Teater Minsk - Dans
KL. 10:00
21. nov

HIMMEL

Teater Minsk - Dans
KL. 11:30
22. nov

HIMMEL

Teater Minsk - Dans
KL. 10:00
22. nov

HIMMEL

Teater Minsk - Dans
KL. 11:30
23. nov

HIMMEL

Teater Minsk - Dans
KL. 10:00
23. nov

HIMMEL

Teater Minsk - Dans
KL. 11:30
24. nov

Dansetimen

Landsteatret - TEMA - teater i Baltoppen
1. dec

ICE HOT – NORDIC DANCE PLATFORM

- Dans
KL. 20:00
6. dec

Vores Sensommer

Gurs Teater - TEMA - teater i Baltoppen
8. dec

Fastpoholmen (SE/DK)

Fastpoholmen - Ny-folk
KL. 20:00
13. dec

The Happy River Band (IE/DK)

The Happy River Band - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
KL. 19:30
17. dec

Musikskolens store Juleshow

Ballerup Musikskole - Alle
KL. 14:00
15. jan

I Hold your hand in mine

Café Liva - TEMA - teater i Baltoppen
26. jan

Lydom, Bugge & Høirup

Lydom, Bugge & Høirup - Musik, Ny-folk
KL. 20:00
28. jan

Hodja fra Pjort

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
7. feb

Kris Drever (SCO)

Kris Drever - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
9. feb

Vals

Dansk Danseteater - Dans
KL. 20:00
10. feb

Far på Færde

COMEDIETEATRET - TEMA - teater i Baltoppen
11. feb

Michael Schøt – Ulykkeligt Vidende

Michael Schøt - Comedy
KL. 19:00
15. feb

Korp, Korp

Ostwald/Uvaas (NO) - Dans
KL. 10:00
15. feb

Korp, Korp

Ostwald/Uvaas (NO) - Dans
KL. 11:30
16. feb

Korp, Korp

Ostwald/Uvaas (NO) - Dans
KL. 10:00
16. feb

Korp, Korp

Ostwald/Uvaas (NO) - Dans
KL. 11:30
17. feb

Korp, Korp

Ostwald/Uvaas (NO) - Dans
KL. 10:00
17. feb

Korp, Korp

Ostwald/Uvaas (NO) - Dans
KL. 11:30
18. feb

Korp, Korp

Ostwald/Uvaas (NO) - Dans
KL. 10:00
18. feb

Korp, Korp

Ostwald/Uvaas (NO) - Dans
KL. 11:30
19. feb

En månesyg aften

- TEMA - teater i Baltoppen
23. feb

Kraken

Trygve Wakenshaw (NZ) - Performance
KL. 20:00
19. mar

Så´ det

Café Liva - TEMA - teater i Baltoppen
21. mar

Scott Wood Band (SCO)

Scott Wood Band (SCO) - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
KL. 19:30
22. mar

Mick Øgendahl’s FEST

Mick Øgendahl - Comedy
KL. 19:00
30. mar

Laura Mo + Mikael K & Klondyke

Laura Mo + Mikael K & Klondyke - Musik, Ny-folk
KL. 20:00
5. apr

Ritual

Next Zone - Dans
KL. 20:00
10. apr

Den Politiske Kandestøber

Folketeatret - TEMA - teater i Baltoppen
20. apr

Elmøe og Hoffmann (DK) + Rydvall/Mjelva (SE/NO)

Elmøe og Hoffmann (DK) + Rydvall/Mjelva (SE/NO) - Musik, Ny-folk
KL. 20:00
25. apr

Robyn Stapleton Trio (SCO/DK)

Robyn Stapleton Trio - Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
KL. 19:30
27. apr

FINALE

ANALOG (US/CH/CZ/DE) - Nycirkus
KL. 20:00
28. apr

FINALE

ANALOG (US/CH/CZ/DE) - Nycirkus
KL. 20:00
Din brower er ikke opdateret!

Opdatér venligst din browser for at få den fulde oplevelse af Baltoppen LIVE. Opdatér min browser nu!

×